«Сиқырлы алма», «Қар патшасы» спектакльдері

Білім беруді жаңғырту орталығы «Оқушының мәдени нормативі», «Ұлағатты ұрпақ» жобасы аясында Қазақ ұлттық өнер университетімен колледж студенттерімен және ҚР еңбек сіңірген қайраткері Гүлбаршын Қылышбаймен бірлесіп, 30 мамыр – 3 маусым аралығында № 54, 10, 82, 8 мектептерде «Қар патшасы», «Сиқырлы алма» спектакльдерін көрсетті.

Қойылымның мақсаты: шығармашылық ойлауды дамыту; оқушылардың көркемдік-шығармашылық қабілеттерін дамыту; Отан мәдениеті мен әлемдік мәдениетке деген сүйіспеншілік пен қызығушылықты тәрбиелеу; балаларға шығармашылықтан өз орнын табуға мүмкіндік беретін жағдай жасау; оқушылардың эстетикалық мәдениетін тәрбиелеу; қарым-қатынас дағдыларын дамыту.

Костюмдер мен декорациялар керемет болып шықты, ал әртістер рөлге соншалықты үйреніп алды, ертегі бір деммен өтті, бұл білім алушыларды тәнті етті. Әр кейіпкер бай қиялын, реинкарнация қабілетін және өзінің ертегі бейнесін жасау қабілетін көрсетті. Әрине, ертегіде жалпыадамзаттық құндылықтар – махаббат пен мейірімділік өзгеріссіз қалды. Театрландырылған қойылым жоғары деңгейде өтті.

Қойылым барысында оқушылар Ертегіні зор ықыласпен тамашалады. Қойылым әндермен, жұптық және жеке билермен сүйемелденді. Жас көрермендер ертегі кейіпкерлері туралы алаңдайтынын көруге болады. Олар әр батыр үшін қуанды.

Театрландырылған қойылымға қатысушылар балаларға және барлық қатысушыларға мереке сыйлады, барлық білім алушылар мен педагогтарға үлкен қуаныш сыйлады. Әртістер ду қол шапалақ соғып, зор эмоциялар алды.