«ҚОЛДАНБАЛЫ БАКАЛАВРИАТТЫҢ БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАЛАРЫН ІСКЕ АСЫРУ» эксперименттік алаңының қорытындысы

2022 жылғы 2 наурызда Нұр-Сұлтан қаласының Жоғары көлік және коммуникация колледжі «Қолданбалы бакалавриаттың білім беру бағдарламаларын іске асыру» қалалық семинарын өткізді, онда «Радиоэлектроника және байланыс» мамандығы бойынша қолданбалы бакалавриатты енгізу жөніндегі эксперименттік жұмыстың қорытындылары шығарылды. Семинарға Білім беруді жаңғырту орталығының өкілдері- Инновация және ынтымақтастық бөлімінің әдіскері Р. А. Шаяханова, Техникалық және кәсіптік білім беру бөлімінің әдіскері  Н.С. Исина қатысты.

Семинарға қаланың 11 колледжінің өкілдері қатысты. Жоғары көлік және коммуникация колледжі директорының орынбасары – Матвеева Л. И., кафедра меңгерушілері – Осташова Л. А., Есентаева Ж. Б., бөлім меңгерушісі – Канапина А.К., Қазтұтынуодағы жоғары сауда-экономикалық колледжінің бөлім меңгерушілері – «Маркетинг» циклдік комиссиясының төрайымы Нурмагамбетова А. Б. баяндама жасады. Өткізілген эксперимент нәтижелерін белсенді талқылау, қолданбалы бакалавриатты ТКББ-ге енгізуді іске асыру бойынша пікір алмасу, түлектердің жұмысқа орналасуы және жоғары білім алу бойынша алдағы перспективалары талқыланды. Өте белсенді және сындарлы диалог өтті, жүргізілген және одан әрі жұмыстың көп аспектілі траекториялары қаралды.

Семинар соңында қонақтар 2021 жылы колледж базасында ашылған болашақ бакалаврлардың кәсіби жұмыс дағдыларын алу мүмкіндігі бар энергетика саласы бойынша «Energy» құзыреттер орталығына үлкен ықыласпен қатысты.