Бастауыш сыныпта нәтижелі білім беру: өзекті мәселелер, шешу жолдары

Бастауыш мектеп мұғалімдеріне арналған қалалық ғылыми-практикалық конференция

Астана қаласы әкімдігінің «Әдістемелік орталығы» МКҚК Ыбырай Алтынсарин атындағы BINOM  SCHOOL мектеп-лицейінің қабырғасында 2023 жылдың 11-мамыр күні бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған «Бастауыш сыныпта нәтижелі білім беру: өзекті мәселелер, шешу жолдары» атты қалалық ғылыми-практикалық конференция өткізді.

Іс-шараның мақсаты-бастауыш сыныптардың білім сапасын көтеру және педагогтердің іс-тәжірибесін тарату.

Іс-шараның алғы сөзінде  Әдістемелік орталықтың орта білім беру бөлімінің басшысының міндетін атқарушы  Шакирова Шарипа Химановна Орталықтың атқарып жатқан жұмыстарына тоқталып,  қала бастауыш сыныптарының тыныс-тіршілігімен таныстырып өтті.

Конференцияның пленарлық бөлімінде жеті спикер жұмыс көрсетті.

• Таубай Пернекүл Таубайқызы, ҚР Оқу-ағарту  министрлігі Ы.Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясының бастауыш білім зертханасының меңгерушісі, п.ғ. магистрі;
  •  Жиенбаева Сайра Нағашыбайқызы, Л.Н. Гумилев атындағы  Еуразия ұлттық  университетінің  профессоры, педагогика  ғылымдарының докторы;
  •  Макышева Алия Долдановна, Қадыр Мырза Әлі атындағы    BINOM SCHOL мектеп-лицей директоры, шебер-педагог
  • Сембаева Асем Болатовна, А. Байтұрсынов атындағы BINOM  SCHOL мектеп-лицейінің педагог-психологі;
  • Сыздыкова Лязат          Тасбергеновна,   Астана       халықаралық университеті педагогикалық колледжі директорының оқу – өндірістік жұмыстары бойынша орынбасары;
  • Инклюзивті білім берудің ерекшеліктері Жангазакова Қарлығаш Есимхановна, №78 мектеп-гимназиясының директоры, шебер-педагог;
  • Журунтаева Сауле Байкешовна, Педагогикалық Шеберлік орталығының аға менеджері.

Конференцияның практикалық бөлімінде бастауыш сынып мұғалімдері жеті секция бойынша жұмыс жасады.

• ҚАЗАҚ ТІЛІ

Тақырыбы: «Бастауыш сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын арттыру  және көркем  жазуға үйретудің инновациялық технологиялары мен тиімді әдіс-тәсілдері»

• ӘДЕБИЕТТІК ОҚУ
  Тақырыбы: «Ұлттық құндылықтарға негізделген білім беру арқылы бастауыш сынып оқушысының тіл байлығын дамыту»
  • МАТЕМАТИКА

Тақырыбы: «Бәсекеге қабілетті тұлға тәрбиелеуде  математикалық білімді  күнделікті өмірде қолдану ерекшеліктері»

• ДҮНИЕТАНУ

Тақырыбы: «Бастауыш сынып оқушысының дүниетанымы мен ғылыми сауаттылығын дамытудағы зерттеу жұмысының  маңызы»

• РУССКИЙ ЯЗЫК, ЛИТЕРАТУРНОЕ ЧТЕНИЕ

Тақырыбы: «Инновационные технологии и эффективные методы и приемы обучения художественному письму и повышение функциональной грамотности младших школьников»

• МАТЕМАТИКА

Тақырыбы: «Особенности применения математических знаний в повседневной жизни, в воспитании конкурентноспособной личности»

• ПОЗНАНИЕ МИРА

Тақырыбы: «Значение исследовательской работы в развитии мировоззрения и научной грамотности младшего школьника» Іс-шараның маңызды кезеңі рефлексия. Кері байланыс орнату үшін    №82 «Дарын»мамандандырылған лицейдің бастауыш сынып мұғалімі Шокеева Гүлжанат Жақсылыққызы және №65 мектеп-гимназиясы директорының орынбасары Ақылбекова Лиза Мауткановна шықты. Конференцияға білім беру ұйымдарының бастауыш сынып мұғалімдерінің әдістемелік бірлестік жетекшілері мен жас мамандар қатысты.