КӘСІПТІК БІЛІМ ЖӘНЕ БИЗНЕС: СЕРІКТЕСТЕР ДИАЛОГЫ

2023 жылғы 19 сәуірде Астана қаласы әкімдігінің «ASTANA POLYTECHNIC» Жоғары колледжінде «Кәсіптік білім беру және бизнес: Серіктестер диалогы» қалалық форумы шеңберінде «Цифрлық технологиялар» бойынша панельдік сессия өтті.

Мақсаты: ТжКБ басшыларының көшбасшылық әлеуетін жетілдіру және Қазақстан Республикасының кәсіптік білім беруді жаңғырту шеңберінде жұмыс берушілермен әлеуметтік әріптестікті нығайту болды.

Сессияға Астана қаласы Білім Басқармасының, «Атамекен» ӨКП, Астана қаласы әкімдігінің әдістемелік орталығының өкілдері, әріптестер-жұмыс берушілер, елорда колледждерінің өкілдері қатысты.

Сессия барысында сұрақтар қаралды:

• «Еңбек нарығының сұраныстарына сәйкес кәсіптік білім беру сапасы». Абдысалам Н.М.,»Атамекен» ҰКП Адами капиталды дамыту бөлімінің бастығы,
  • «IT саласындағы академиялық тәуелсіздікті ескере отырып, білім беру бағдарламасы». Исмайлова А. Х., Астана қаласы әкімдігінің «Astana Polytechnic Жоғары колледжі» директорының УР жөніндегі орынбасары,
  • «Цифрландырудың негізгі трендтері». Нупбаев к. т., Қазақстандық IT компания қауымдастығының Вице-президенті.
  • «Қазақстан Республикасының ТжКБ мекемелерінің білім беру үдерісіндегі еdtech технологиясы: profo білім берудің электрондық ресурсы». Иванова Н. Ю., IPR Media компаниясының басшысы, «EDP HUB» ЖШС эксклюзивті серіктесі,
  • «Желілік басқару. DNS серверін орнату, конфигурациялау және сүйемелдеу». Нұрпейісов б. р., арнайы пәндер оқытушысы, Д. А. Қонаев атындағы колледж,
  • «Мамандарды даярлау кезіндегі STEM-технологиялар». Стасишина Т. Г., Байменова А. Р., Астана қаласы әкімдігінің «ASTANA Polytechnic Жоғары колледжі» ШЖҚ МКК арнайы пәндер оқытушылары
  • «WSK-it салалары бойынша сұранысқа ие кадрларды қамтамасыз ету құралы» (11 it құзыреті бойынша WSK Astana-2023 қалалық чемпионатының алаңдарынан онлайн – трансляция. Комментатор Сергей Викторович Клименко, Астана қаласы әкімдігінің «Astana Polytechnic Жоғары колледжі» ШЖҚ МКК it бойынша директордың орынбасары.
  • «Білім беру процесінде WorrldSkills стандарттарын іске асыру» -Б. Ж. Муздубаева, Қазтұтынуодағы жоғары колледжінің арнайы пәндер оқытушысы

Диалог алаңында IT кадрлар саласында даярлаудың басым бағыттары талқыланды: Академиялық дербестік шеңберінде жұмыс берушілермен өзара іс-қимыл мәселелері, білім беру процесінде WorrldSkills стандарттарын іске асыру, кәсіпорындардың колледждерге қамқорлығы, нысаналы мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде кадрлар даярлау (кәсіпорындардың өтінімдері бойынша) және арнайы пәндер оқытушыларының тағылымдамасы.

Іс-шара туралы барлық ақпарат әлеуметтік желілерде жарияланды facebook.com, instagram.com, www.polytech.kz.